Finanční poradce umí skutečně poradit

Finanční poradenství se pro mnohé jeví jako služba, která má za cíl jen vylákat z klientů peníze. Ovšem ne všechny společnosti jsou takové a věřte tomu, nebo ne, velká většina z nich se snaží svým klientům skutečně pomoci. Kdy je čas začít využívat finanční poradenství? Pojďme se na to podívat.

Kde najít dobrého finančního poradce

Pokud budete hledat dobrého finančního poradce, rozhodně zapomeňte na OVB a jim podobné společnosti. Svěřte se do rukou prověřených společností s dobrými referencemi, či na služby jednotlivých bankovních domů.

Finanční poradce do každé rodiny

Služeb finančního poradce je možné využívat v podstatě kdykoliv. Pokud jsou však vaše příjmy a výdaje stabilní, jste si schopni s klidem vytvářet rezervy, pak poradit zas tolik nepotřebujete. Pokud však žijete tzv. od výplaty k výplatě, nebo naopak nejvíce co s penězi, pak se vám rozhodně jeho rady hodí.

Když je peněz moc

Méně častým scénářem je, když se vám na účtu najednou objeví velké množství financí a vy nevíte co s nimi. Pak se můžete s finančním poradcem domluvit jak co nejefektivněji své finance zhodnotit, kam je uložit a popřípadě i jak je rozdělit a nakládat s nimi.

Když peníze chybí

Častějším případem je moment, kdy máte peněz málo a dostanete se do finančních potíží. Drtí vás půjčky a další finanční závazky. Finanční poradce je schopen vám poradit a půjčky refinancovat a sloučit. Poradí vám jak s penězi lépe nakládat, jak si je rozvrhnout a co s nimi dělat. V některých případech vám dokáže skutečně velmi pomoci.