Jak najít regulovaného a důvěryhodného brokera

Než začnete obchodovat, musíte se důkladně ujistit, že využíváte služeb důvěryhodného a řádně regulovaného brokera. Vámi zvolený broker by měl na trhu působit již více než deset let, a při vyhledávání informací o něm byste neměli narazit na žádné relevantní varovné informace. Jedním z nejlepších způsobů, jak otestovat brokerovu obchodní platformu a neriskovat při tom svůj kapitál, je využít demo účet. Zjistěte si také, jak dlouho trvají vklady a výběry z obchodního účtu. Nechcete se dostat do situace, kdy potřebujete peníze, ale nemůžete svého brokera přimět, aby vám je uvolnil.

Jak najít regulovaného brokera

Existují regulovaní, ale také neregulovaní brokeři. Na činnost regulovaného brokera dohlíží regulační orgán, zpravidla určený místní příslušností brokera. Broker, jehož aktivity regulaci nepodléhají, může být sice důvěryhodný, avšak pokud vás podvede, u žádného regulačního orgánu se nápravy nedomůžete. Neregulovaný broker se může ve skutečnosti objevit a zmizet tak rychle, že si své peníze vůbec nebudete mít šanci vybrat.

Obecně platí, že regulovaní brokeři mají přidělena oficiální označení, pod kterými je eviduje a kontroluje oprávněný orgán dohledu. Takovému orgánu byste pak například měli být schopni a zjistit si, zda byly na daného brokera v minulosti stížnosti. Takováto informace vám pak může dát užitečný varovný signál. Regulace vám také umožňuje provádět vizuální kontrolu – broker, který na trhu působí již 20 let nebo déle, je pravděpodobně stabilní a jeho klienti mu důvěřují. Naopak využívání služeb brokera s méně než 5letou historií může být riskantní. Hledáte-li brokera s více než 20 lety zkušeností, navštivte odkaz iFOREX – aplikace pro on-line obchodování v České republice.

Proveďte důkladný průzkum

Hledáte-li brokera pro obchodování na kapitálových trzích, je zcela zásadní, abyste si důkladně zjistili veškeré informace. Jedním z nejlepších postupů je podívat se na internetu, zda si na daného brokera lidé stěžují. Je také dobré projít si diskuzní fóra s hodnoceními brokerů, kde můžete případně také narazit na varovné informace týkající se daného brokera.

Případné stížnosti je přitom třeba hodnotit kriticky – někteří klienti jsou rozhořčení, když obchodováním přijdou o peníze, a ze ztrát pak obviňují svého brokera. Takovéto stížnosti nejsou relevantní a případné jednorázové stížnosti je třeba dále prozkoumat. Avšak objevuje-li se určitá stížnost častěji, měli byste zpozornět, jedná se o silný varovný signál.

Využijte demo účet

Jedním z nejlepších způsobů, jak otestovat obchodní platformu brokera a neriskovat při tom svůj kapitál, je využít jeho demo účet. Pomocí demo účtu můžete obchodovat, aniž byste riskovali své vlastní prostředky, díky čemuž můžete chybovat a nehrozí vám při tom, že přijdete o peníze. Navíc si můžete na reálných tržních údajích bez rizika testovat své obchodní strategie.