Kde vzít peníze na rekonstrukci bydlení?

Pokud máte nedostatek peněz na rekonstrukci svého bydlení, budete nejspíše potřebovat úvěr. Jaké jsou základní body spojené s touto problematikou?

Stanovte si pevnou částku

U stavebního spoření je vždy velmi důležité stanovit si, jakou chcete mít částku na konci doby spoření, a u úvěru částku, kterou budete potřebovat na rekonstrukci. Tedy finanční cíl. Říká se jí cílová částka. Průměrná výše úvěru na rekonstrukce se v roce 2018 pohybuje okolo 400 tisíc korun.

Družstevní byt a stavebko

Pokud potřebujete zrekonstruovat družstevní byt či jej koupit, pak je zde stavební spoření v podstatě jediným rozumným dostupným finančním zdrojem. Můžete sice financovat přes hypotéku a zastavit jí jinou nemovitostí, nebo si vzít spotřebitelský úvěr. Ovšem proč, když stavebko to umí levněji?

Financování družstevních bytů ze stavebka tvoří do deseti procent ze všech úvěrů. Výše úvěru bez zajištění nemovitosti přitom může činit až jeden milion korun, a v případě družstevního bydlení dokonce 1,5 milionu korun.

Nejčastější rekonstrukce

Mezi nejčastější rekonstrukce patří rekonstrukce kuchyní a koupelen. Půjčku však můžete využít také na vybavení domácnosti či modernizaci bydlení. A také na financování nové střechy, bazénu, garáže, zahradního domku, septiku, fasády, i administrativních nákladů.

Kde ovšem vzít peníze na nákup materiálu? Menší řemeslník požádá většinou o peníze předem a není se čemu divit. Co ovšem s tím? Můžete od spořitelny chtít zálohovou platbu, kdy jsou vám finance vyplaceny zálohově a faktury se dokládají až poté do jednoho roku.

Proto se rekonstrukce nebojte, stavebko je vždy za vámi a může vám kdykoliv pomoci bydlet lépe.