Letošní Vánoce budou rekordní. Dopravci čekají velký nápor

Přepravci budou mít o letošních Vánocích doslova žně. Čeká je totiž zřejmě nejsilnější období v historii. Podaří se jim tuto situaci zvládnout?

Letošní nápor na dopravce bude enormní. Ukazují to statistiky přepravy zásilek, které postupně rostou už od začátku listopadu. Jak budou vypadat letošní Vánoce? A zvládnou dopravci tak velký nápor?

Nárůst objednávek

Velký nárůst zaznamenali přepravci už letos v březnu. V době karantény lidé nakupovali ve velkém. A to i přesto, že byla omezená mezinárodní přeprava zásilek. Drtivou většinu balíků tak tvořily domácí eshopy. A stejně tomu bude zřejmě i letošní rok o Vánocích. Doručovatelské firmy totiž zaznamenávají výrazný nárůst. V porovnání s minulým rokem o 50 až 100 procent.

Takto velký nárůst prodejci i dopravci zaznamenali především kvůli uzavření obchodů. Kromě obchodů se základními potravinami je totiž zavřeno téměř vše, od služeb po specializované prodejce. Pokud si tedy Češi chtějí něco koupit, musí zamířit na internet. A možná už jste si stihli všimnout, že někteří prodejci kvůli vysokému zájmu o jejich produkty zvýšili dodací dobu o několik dní.

Špička bude zničující

Dá se ale očekávat, že během Vánoc bude poptávka ještě větší. Připravte se tedy na to, že některé služby nebudou vůbec stíhat. Největší dopravci sice v tuto chvíli ujišťují, že nápor zvládnou, pokud ale chcete mít jistotu, že zboží opravdu dorazí, objednávejte s předstihem. Už v tuto chvíli ale musíte počítat se zpožděním. Chybí totiž pracovní síly, které se snaží někteří dopravci doplnit o sezónní pracovníky. V doručovacích službách totiž aktuálně hledají tisíce posil do svých týmů.

Pokud ale chcete mít jistotu doručení, zvolte dopravní společnost Emons. Díky jejich vozovému parku a širokému záběru dokáže tento dopravce přepravit zboží do zahraničí, ale i kamkoliv po České republice. Zvládne i větší dodávky na paletách s rychlým dodáním.