Mějte jasno o svých finančních cílech

Finanční cíl je základem pro každého, chce mít ve svých financích jasno a pořádek. Nejedná se však o nich složitého.

Všechno pěkně popořádku

Za jeden měsíc, či dokonce celý rok budete mít celou řadu výdajů ať už očekávaných či neočekávaných. Do toho ještě přidejte trochu té touhy a přání a najednou maté velké množství částek, ze kterých vám může jít hlava kolem. Je tedy zapotřebí mít v ní pořádek.

Představte si, že máte vysněnou věc, například motorku, kterou si chcete pořídit. Jenže do toho ještě potřebujete koupit automobil, splácet hypotéku a další měsíční výdaje. Je tedy zapotřebí vše si dobře rozmyslet a rozplánovat.

Hlavně přehledně

Nikdy není na škodu si vzít kus papíru a vše si dopodrobna rozplánovat. Tedy kolik vás bude stát automobil, kolik měsíčně zaplatíte na nájmu či hypotéce a kolik si vyžádají další výdaje. Je dobré založit si spořicí účet, kde můžete využít tzv. obálky, kam si jednotlivé finance budete rozstrkávat. Díky tomu budete vědět, kolik peněz vám ještě zbývá, a kdy si třeba onu vysněnou motorku budete moci pořídit.

Spoření jako úniková cesta

Zároveň nezapomeňte šetřit a vytvářet si tzv. zadní vrátka, tedy určitou sumu, nejčastěji dvě výplaty, která vás podrží v nečekaných problémech. Nezapomeňte také na důchodové spoření, popřípadě stavební spoření pro své děti.