Oblíbené multikáry a scrubmastery

Český název pro malá užitková vozidla multikára je znám už předškolním dětem. Není divu, když se multikáry pohybují po městech i obcích, kde slouží k nejrůznějším činnostem. Německá značka Multicar má více než 80-ti letou tradici. Nejen v Německu, ale i v dalších zemích včetně tuzemska je multicara absolutní jedničkou na trhu malých nosičů více než stovky druhů komunálních nástaveb.

Výrobce multikár

Multikáry vyrábí firma Multicar se sídlem ve Walteshausenu ve středním Německu. V roce 1998 se tato společnost stala součástí firmy Hako Werke GmbH. Do České republiky dováží multikáry společnost Unikont Group s.r.o., která je již od roku 2005 výhradním dovozcem lehkých užitkových vozidel značky Multicar pro ČR.

Typové řady vozidel Multicar

V rámci spolupráce firmy Multicar s českými i zahraničními výrobci nástaveb je na trh dodáváno velké množství variant. Multikáry tak díky speciálním nástavbám mají celoroční využití. Nejvíce jsou vytěžovány v komunální oblasti ve velkých městech i v malých obcích. Multikáry ovšem slouží také v průmyslových podnicích, ve stavebnictví, v zahradnictví. V komunální oblasti se multikáry využívají ke svozu odpadu, stavební sutě nebo různého materiálu. Instalace cisterny umožňuje zavlažování městské zeleně nebo kropení ulic v horkých dnech. Na zimu lze namontovat radlici a používat multikáru k úklidu sněhu z chodníků a cest. O všestranné využitelnosti multikár svědčí fakt, že existuje více než stovka druhů nástaveb.

Scrubmastery

Jedná se o malé čistící a mycí stroje. Scrubmastery se používají k čištění malých i velkých ploch v obchodních centrech, v průmyslových halách, nemocnicích a dalších objektech. Pro tyto práce je vhodný například scrubmaster B12, což je díky nízké hmotnosti a kompaktnosti snadno přepravitelný podlahový mycí stroj určený k čištění menších ploch. Snadno se ovládá a jeho diskový kartáč důkladně vyčistí všechny tvrdé a hladké podlahy včetně obtížně přístupných míst.