Proč investovat do firemních dluhopisů?

Hledáte vhodný typ investičního nástroje, který by zhodnotil vaše úspory? Zároveň by však mělo jít o celkem bezpečný druh investice se zajímavým zhodnocením? Potom vyzkoušejte firemní dluhopisy, které přesně toto nabízejí a řadí se mezi nejvýhodnější investice. V porovnání s akciemi se jedná o méně rizikový nástroj a na rozdíl od státních dluhopisů nabízí daleko vyšší výnos. Inflace tak v žádném případně neohrozí vaši investici.

Princip dluhopisů

Dluhopis je cenný papír, jenž vydává konkrétní subjekt za účelem získání peněz. Tímto subjektem však nemusí být pouze stát, ale také soukromé firmy, banky, obce apod. Je zřejmé, že vydává-li dluhopisy soukromá firma, tak se jedná o firemní dluhopisy. Získané finanční prostředky firma využije na svůj podnikatelský záměr a vy jako věřitel po dobu úpisu získáváte od firmy (emitent) sjednaný úrok. Na konci úpisu dostanete investovanou částku.

Výhody korporátních dluhopisů

Mezi přednosti korporátních dluhopisů oproti jiným formám investování patří především vysoké úročení, a to průměrně kolem 5–10 %. U státních dluhopisů je výnos pouhých 2,1 %, což je úrok, který stěží pokryje inflaci. Navíc, jak bylo již zmíněno, u korporátních dluhopisů se jedná o celkem bezpečný druh investice peněz, jelikož míru rizika si můžete snadno ověřit, zejména podle ekonomických výsledků firmy, referencí, délky na trhu či ochoty firmy vám poskytnout dostatek informací.

Dluhopisy EIP jako dobrá volba

V oblasti korporátních dluhopisů se můžete spolehnout na společnost Europa Investment Property, která investuje do reálných aktiv – nemovitostí. Navíc využívá pro své investice diverzifikaci rizik, a to tak, že investuje do různých nemovitostí v různých státech, a i v různém časovém horizontu. Čili nejen nakupuje či prodává, ale i pronajímá a rekonstruuje byty, domy nebo komerční objekty. Také vlastní prospekt ČNB a pohybuje se na trhu již 20 let. Nákup dluhopisů můžete uskutečnit přímo na jejich webu.

Více informací o dluhopisech EIP můžete nalézt přímo na webové stránce společnosti.