Setkání klientů a partnerů DRFG Davida Rusňáka

Přímo v centru hlavního města Prahy se ve čtvrtek 14. března uskutečnilo setkání vedení DRFG Davida Rusňáka s klienty a obchodními partnery. Krásné prostory jednoho z nejproslulejších hotelů dokreslovaly hostům i spektakulární výhledny na Václavské náměstí a Národní muzeum. Pro hosty byla připravena také ochutnávka vína a pohoštění. Díky tomu se celý večer nesel v příjemné atmosféře a přátelském duchu se nesl další ze společných setkání vedení s klienty, které uspořádala DRFG Davida Rusňáka.

Večerní setkání zahájili zástupci jednotlivých divizí DRFG, kteří hosty seznámili s novinkami ve skupině. Slova se na začátek ujal obchodní ředitel DRFG Real Estate Josef Musil, který mluvil o úspěších nemovitostní divize. Téma podílových fondů pod značkou CZECH FUND zhodnotil člen představenstva Juraj Černička a za telekomunikace mluvil Ondřej Surka.

David Rusňák předsedou představenstva

Změnu akcionářské struktury a dva nové členy hostům představil majoritní akcionář DRFG David Rusňák. Pak představil nové členy představenstva – Pavla Vyhnálka a Pavla. Nakonec večera vystoupil i hlavní ekonom CZECH FUND, Lukáš Kovanda. Ve své prezentaci zhodnotil uplynulý vývoj tuzemského hospodářství a mluvil také o možných scénářích vývoje ekonomiky v roce 2019. Upozorňoval na zpomalování světové ekonomiky, kterou dokládal aktuální prognózou

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Zpomalení se podle Kovandy dotkne také tuzemského hospodářství, které je závislé na exportu. Česká republika nejvíce vyváží do Itálie, Velké Británie, Německa a Číny, tedy právě do zemí, kde ekonomika zpomaluje nebo už je dokonce v recesi. Mluvil také o možných dopadech na česko-čínské hospodářské vztahy s ohledem na aktuální obchodní válku mezi Čínou a USA. Další nebezpečí vidí i ve stárnutí čínské populace, v důsledku politiky jednoho dítěte bude do roku 2050 Číně chybět 300 milionů práceschopných lidí.