Stojí před vámi výběr správné podlahy?

Podlaha v interiéru je jedním z nejdůležitějších prvků, u kterých se musíte dobře rozmyslet, jaký typ zvolit. Volba podlahy by rozhodně neměla být od oka, ale měli byste vzít v úvahu, co od ní očekáváte a také, pro jakou místnost podlahu děláte. Podlah existuje mnoho druhů a níže si představíme dvě, které patří mezi nejoblíbenější.

Podlaha ze dřeva

Dřevo je přírodní materiál, který má své kouzlo a svou hodnotu. Dříve byl v interiérech považován jako samozřejmost a dokonce i v dnešní době je velmi ceněný a interiéry s dřevěnou podlahou vypadají elegantně. Když se o ně budete dobře starat, vydrží vám mnoho let. Parkety se dají použít prakticky v každém interiéru, nejlépe vyniknou ve starších interiérech, ale i v moderních interiérech vypadají dobře. U parket je hezké, že evokují přírodní energii a teplo domova. Snesou velké zatížení, takže jsou vhodné i do míst, kde chodí mnoho lidí. Pokud máte o dřevěné parkety zájem, zde můžete zjistit více.

Laminátové podlahy

Pokud se rozhodujete mezi dřevem a laminátem, rozhlédněte se po místnosti. Pokud milujete modernější styl a uvítáte od podlahy více výhod a méně údržby, rozhodně zvolte laminátovou podlahu. Jde o jednu z nejoblíbenějších podlahových krytin současnosti a hodí se naprosto kamkoliv, od bytu až po kavárny nebo kanceláře. Tato podlaha se vyrábí lepením několika vrstev a vždy se vyplatí sáhnout po kvalitním prodejci a vyhnout se náhražkám z dřevotřísky. Kvalitní laminátová podlaha se vám nabízí i v různých stupních odolnosti proti opotřebení, tato podlaha je příjemná na dotyk, nevyžaduje žádnou údržbu a je velmi odolná proti nárazům, polití i poškrábání. Skvělé je také množství variant, které se vám nabízí. Může jít o dokonalou imitaci dřeva, kterou nikdo nerozezná od dřevěných parket, přečtěte si více.