Vinylové podlahy si svými vlastnostmi získávají stále větší oblibu

Vinyl se stává nejoblíbenější formou odolných podlah (kategorie, která zahrnuje také linoleum a korek), protože je nenáročný na údržbu, odolný vůči vodě, nákladově efektivní a dlouhodobý. Má také dokonalou rovnováhu pevnosti a je velmi příjemný pro chůzi. A díky nejnovějším technologickým pokrokům přichází dnešní vinyl v široké škále kvalitních a krásných povrchů. Přečtěte si více o vinylových podlahách a vybírejte z mnoha typů dekoru.

Snadná instalace

Vývoj vinylových podlah šel natolik kupředu, že z něj učinil produkt přátelštější pro kutily. Zatímco vinyl byl kdysi k dispozici pouze ve velkých, těžkopádných rolích, dnešní dlaždice a prkna se mnohem snadněji instalují bez řezání nebo kladiva. Většina výrobců nyní nabízí „samolepicí“ vinyl.

Vinylové podlahy jsou jedinečné

Budete překvapeni pozoruhodnými, neobvyklými vzory a strukturami, které můžete dnes získat s vinylovou podlahou. Mezi přesvědčivé povrchy podobné dřevu patří „ručně“ poškrábaná verze. Pořídit můžete různé kamenné a mramorové vzory, stejně jako „spárovatelné“ vinylové dlaždice, které jsou pokládány a drážkovány jako jejich keramické protějšky.

Klikněte zde a zjistěte, zda jsou pro váš interiér vhodnější parkety.

Vinylové podlahy jsou vysoce odolné

Vinyl je odolný, ale musíte si jej správně udržovat, abyste si zachovali jeho dobrý vzhled. Abyste předešli poškození, používejte koberce nebo rohože v hodně používaných oblastech. Na nohy nábytku používejte ochranné filcové polštářky.

Chcete-li vyčistit vinyl vyhýbejte se kartáčům, odmašťovacím a čisticím prostředkům, voskům, rozpouštědlům a amoniaku – všem činidlům, která mohou poškodit povrch. Místo toho suchým mopem odstraňte povrchový prach a nečistoty. Vyčistěte podlahu domácím roztokem jednoho šálku octa smíchaného s horkou vodou a podle potřeby přidejte esenciálního oleje. Pokud používáte komerční čisticí prostředek, ujistěte se, že je vhodný pro vinylové podlahy.