Výhodné investice pro druhou polovinu roku?

Pokud i vy patříte mezi osoby, které by chtěly investovat, pak přesně pro vás máme několik rad, do čeho se investovat vyplatí a do čeho nikoliv.

Příliš velký výběr

Investice by se neměly uspěchat a už vůbec ne v tomto období. Podle některých odborníků, by je dokonce lepší prozatím počkat a vůbec neinvestovat. Může za to nepřeberné množství možností, jam můžete své peníze vložit, ovšem letošní rok se nese spíše ve znamení rozhodovací paralýzy, která je způsobena nadměrnou nabídkou, kdy lidé neví, kam investovat dřív.

Akcie či podílové fondy?

Například hodnota akcií se v současnosti pohybuje na samém vrcholu. Jsou předražené a investovat do nich není vhodné. Další variantou jsou podílové fondy, je však otázkou, který z nich si vybrat. Z investičního hlediska se tak nedoporučuje v současné době do akcií ani investičních fondů investovat, a pokud ano, tak po malých částkách. Nejvýhodnější je investovat do podílových fondů, které jsou zaměření na finance a na energetiku.

Klasika v podobě nemovitostí.

Další klasickou variantou investice jsou nemovitosti. Ani zde to však tento rok nevypadá vůbec dobře. Ze současné nabídky je asi tou nejlepší variantou investovat do skladových prostor. Těch u nás vzniká stále více a více a z dlouhodobějšího hlediska jsou momentálně mnohem výhodnější než například investice do bytů, rodinných domů atd. Tu dokonce někteří experti označují za naprostou zbytečnost a plýtvání penězi.