Využijte moderní projektory používané v oblasti bezpečnosti práce

Bezpečnost práce je něco, co by měla využívat každá firma. Bez ohledu na to, zda je velká nebo malá. V celé řadě provozů se dnes požívají projektory od společnosti Visap.cz, které zaujmou hned několika přednostmi. Pokud bychom se měli podívat na výčet těch hlavních, rozhodně nelze zapomínat na pozitiva, kam řadíme:

  • Všestranné využití
  • Snadná instalace
  • Kompaktní rozměry

Dále nezapomínejme ani na možnosti nastavení. A to jak s ohledem na to, jaký obraz budou promítat, tak samozřejmě také s ohledem na to, jak budou spínat. Dnes je možné realizovat nastavení ve třech variantách.

Pasivní

Jedná se o možnost nejjednoduššího nastavení. A to proto, že zde k žádnému konkrétnímu spínání nedochází. Tato varianta se využívá tam, kde musí být bezpečnostní systémy v provozu v podstatě permanentně. Příkladem jsou takové podniky, kde se pracuje na směny 24 hodin denně. Charakteristika je tedy jasná. Daná symbolika svítí neustále, a to v době 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Aktivní

Poměrně zajímavá možnost, která je postavena na automatice. Tedy na speciálních čidlech, které detekují pohyb. Jakmile k tomu dojde, tak se projektor rozsvítí a začne symbolizovat konkrétní upozornění. Díky tomu jsou snížena bezpečnostní rizika. Rozsvítit se může třeba ve chvíli, kdy se do zakázaného prostoru blíží zaměstnanec, stejně jako se může rozsvítit třeba i ve chvíli, kdy místem projíždí manipulační technika, na kterou je třeba upozornit.

Pulzní

Tato varianta nastavení je vhodná tam, kde není nepřetržitý provoz, ale kde v době směny musí projektor fungovat a musí upozorňovat na rizika a nebezpečí. Tato možnost je tedy programovatelná a umožní nastavení v tom ohledu, že se zvolí časy, kdy se bude projektor rozsvěcet, stejně jako se zvolí i časy, kdy se bude naopak zhasínat. Samozřejmostí je, že časový interval může být zvolen libovolně, a to podle potřeby.